Jesteś studentem studiów licencjackich, magisterskich lub szkoły doktorskiej z innowacyjnym pomysłem na wzmocnienie współpracy studentów w Europie? Chcesz pomóc w kształtowaniu przyszłości europejskiej edukacji z punktu widzenia studentów? Spróbuj swoich sił w konkursie organizowanym przez uczelnie partnerskie SEA-EU! Zwycięskie projekty otrzymają do 4000 euro.
Celem inicjatywy jest zachęcenie międzynarodowych zespołów studenckich i doktoranckich do wypracowania oryginalnych rozwiązań dla wyzwań społecznych w następujących dziedzinach:
- Polityce włączania, różnorodności i równości płci;
- Zrównoważonym rozwoju;
- Wielojęzyczności i pluralizmu;
- Cyfryzacji i cyfrowych form współpracy;
- Przedsiębiorczości społecznej i pozytywnego wpływu na społeczność/społeczeństwo.
Polityka włączania, różnorodności i równości płci: Sojusz SEA-EU skupia się na poszerzaniu aktywnego udziału w życiu uniwersyteckim tych grup społecznych, które są zwykle niedostatecznie reprezentowane, oraz na zwiększaniu poziomu świadomości studentów na temat kwestii płci i różnorodności.
Zrównoważony rozwój i równość klimatyczna: Sojusz SEA-EU jest świadomy szkodliwych skutków zmian klimatycznych i promuje wymianę praktyk ekologicznych na różnych poziomach życia uniwersyteckiego – od zielonej mobilności po zielone badania.
Wielojęzyczność i pluralizm: SEA-EU zwiększa efektywne wykorzystanie języka angielskiego jako głównego środka komunikacji w ramach Sojuszu, promując jednocześnie wielojęzyczność poprzez zachęcanie do poszanowania i poznawania języków lokalnych. Wkładamy wysiłek we wzmocnienie wielojęzyczności, zapewniając przy tym efektywne wykorzystanie języka angielskiego jako środka komunikacji, stypendiów, nauczania i uczenia się w ramach Sojuszu i poza nim.
Digitalizacja i cyfrowe formy współpracy: celem Sojuszu jest stworzenie nowych sposobów współpracy cyfrowej między studentami w zakresie prowadzonych badań i nauczania, dzielenia się narzędziami i platformami między uczelniami oraz rozwijania kompetencji cyfrowych wśród studentów, aby lepiej przygotować ich do wyzwań rynku pracy.
Przedsiębiorczość społeczna i pozytywny wpływ na społeczność/społeczeństwo: Sojusz SEA-EU dąży do budowania mostów między społeczeństwem i lokalnymi partnerami, aby wspólnie stawić czoła globalnym wyzwaniom. Poprzez innowacyjne podejścia, takie jak nauczanie poprzez działanie, studenci będą rozwijać myślenie krytyczne, umiejętności rozwiązywania problemów, zarządzania i przedsiębiorczości. Będą rozwijane współprace z partnerami pozarządowymi. Sojusz wzmacnia więź ze społeczeństwem, promując również otwarte zasoby edukacyjne, otwartą naukę i otwarte dane dla społeczności i społeczeństwa, aby rozszerzyć uniwersytecki model SEA-EU na cały świat.
Przed przystąpieniem do projektu pamiętaj, że zespół realizujący projekt musi składać się z co najmniej dwóch osób pochodzących z różnych uczelni SEA-EU, a nad Twoim projektem musi czuwać opiekun będący pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego. Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć partnerów z pozostałych uczelni zachęcamy do wypełnienia formularza kojarzenia uczestników.
Masz pomysł, ale nie wiesz czy możesz go zgłosić do udziału w konkursie? Dołącz do spotkań informacyjnych 18 listopada w godz. 11:00-13:00, 27 listopada w godzinach 13:00 – 15:00 oraz 16 stycznia w godzinach 13:00 – 14:30. Podczas konsultacji odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z aplikacją, realizacją projektu oraz finansowaniem. Link do konsultacji
Ważne terminy
Konsultacje online: 18 listopada, godz. 11:00-13:00, 27 listopada w godzinach 13:00 – 15:00 oraz 16 stycznia w godzinach 13:00-14:30
Składanie wniosków: od 02.12.2024 – 31.01.2025
Ogłoszenie wyników: 15.02.2025
Faza realizacji projektu: od 15.02.2025 do 30.12.2025
Termin rozliczenia projektu: do 31.12.2025
Niezbędne dokumenty do przystąpienia do konkursu:
- kompletny
formularz zgłoszeniowy - plan
budżetowy - harmonogram
realizacji projektu - list
intencyjny podpisany przez opiekuna projektu
Wszystkie powyższe dokumenty należy przesłać do 31 stycznia na adres apply-seaeu@uv.uni-kiel.de.
Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursowym obowiązującym studentów UG oraz załącznikami (załącznik nr. 1 oraz sprawozdanie).
W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Aktywności Studentów i Doktorantów UG pod adresem casid@ug.edu.pl.