Program micro-credentials – Future Skills

Nauka, Pracownik Naukowy

W ramach SEA EU uruchomiony został pierwszy program oferujący studentom kursy  zawierające mikropoświadczenia (micro-credentials). Obejmuje on umiejętności z zakresu Future Skills.

Zachęcamy nauczycieli akademickich do zgłoszenia kursów z tego zakresu. Mogą być one realizowane:

1. w ramach np. przedmiotów do wyboru jeżeli program studiów na to pozwala lub
  2. jako zajęcia dodatkowe (zarządzenie Rektora umożliwia studentom udział w takich zajęciach w wymiarze 15 pkt ECTS powyżej limitu punktów ECTS w programie studiów

Wykładowcy zgłaszający kurs mogą:

1. zaliczyć godziny związane z realizacją takiego kursu do pensum o ile nie stanowią godzin ponadwymiarowych (zgodnie z zapisem art. 18, ust. 7 Regulaminu Pracy UG)
  2. mogą realizować te zajęcia w formie kursu (zgodnie z Regulaminem Innych Form Kształcenia po konsultacji z Biurem Kształcenia) – wówczas będą one płatne dla studentów.

Jeśli realizacja kursu ma nastąpić w letnim semestrze roku akademickiego 2024/2025 należy go zgłosić do 31 grudnia.

Po akceptacji Biura Kształcenia oraz Koordynator  z ramienia uniwersytetu w Kilonii zostaną opublikowane na stronie:

Bliższe informacje znajdują się w załącznikach, czyli informacji o realizacji kursów oferujących mikropoświadczenia SEA-EU w Uniwersytecie Gdańskim oraz Przewodniku przygotowanym na potrzeby tych kursów przez zespół ekspertów SEA-EU.

Ważne załączniki:

SEA-EU task 2.3 micro-credentials Guidebook for course offer

Mikrokwalifikacje w SEA-EU – Future skills

Program micro-credentials - Future Skills
Etap zgłoszeń jest przeznaczony dla nauczycieli akademickich
Termin zgłoszeń
Do 31 grudnia 2024 roku