Wyjazdy sportowe z SEA-EU

Bez kategorii

馃挭 Czas na gar艣膰 wspomnie艅 ze sportowych wyjazd贸w student贸w Uniwersytetu Gda艅skiego w ramach SEA-EU! Pr臋偶n膮 wsp贸艂prac臋 zawdzi臋czamy niezast膮pionym trenerom z Centrum Wychowania Fizycznego i AZS UG.

Nasi studenci na pierwszy ogie艅 wystartowali w mi臋dzynarodowych zawodach The 1st SEA EU Beach Sprint Challenge organizowanych przez Uniwersytet Malta艅ski w listopadzie 2021 roku 馃殻鈥嶁檪 8 osobowy zesp贸艂 sekcji sportowej ergometru wio艣larskiego, pod okiem trenera Jaros艂awa Skibickiego, rywalizowa艂 z uczelniami z Francji, Chorwacji i Malty. Najlepsz膮 lokat臋 zanotowa艂 Jan Maciejko, plasuj膮c si臋 na wysokim 4 miejscu, czyli tu偶 za podium 馃じ Z kolei w kwietniu 2022 nie mieli艣my sobie r贸wnych podczas sportowej imprezy charytatywnej La Solidaire de Brest maj膮cej na celu wsparcie os贸b z niepe艂nosprawno艣ciami. W tegorocznej edycji studenci z uczelni SEA-EU mieli okazj臋 nie tylko zbiera膰 kilometry w swoich miastach, ale mogli te偶 wzi膮膰 udzia艂 w biegu we Francji. Doskonale wykorzystali ten fakt nasi studenci! Szymon Gumkowski wygra艂 bieg na 10 km, a na 4 pozycji finiszowa艂 Dominik Bejnarowicz 馃弳 Naszym reprezentantkom 艣wietnie posz艂o w biegu na 7,5 km (Laura Stolarczyk oraz Urszula Bia艂omyzy znalaz艂y si臋 tu偶 poza podium). Dodatkowo trenerzy trenerzy Tomasz Cieplik i Tomasz Afta艅ski wystartowali w biegu na 5 km. Sportowcy z UG wzi臋li r贸wnie偶 udzia艂 w wydarzeniu The SEA-EU Beach Sports Festival organizowanym w kwietniu przez og贸lnoeuropejsk膮 organizacj臋 studenck膮 Erasmus Student Network (ESN) na Malcie 馃尨Gospodarze przygotowali rozgrywki w kilku dyscyplinach m.in. siatk贸wce pla偶owej i koszyk贸wce, zaj臋cia integracyjne i wycieczki krajoznawcze 馃彁 Z wyjazdu skorzystali Mariusz Krynicki, Jakub Gutkowski, Angelika Wilczy艅ska oraz Julia Kamerka.
Ostatni膮 imprez膮 sportow膮 w tym roku akademickim by艂y majowe regaty wio艣larskie w Splicie, w kt贸rych wyst膮pi艂y Dominika Kras i Monika Trawczy艅ska, b臋d膮ca Akademick膮 Mistrzyni膮 Polski w ergometrze wio艣larskim. Nasze zawodniczki rywalizowa艂y 艂贸dka w 艂贸dk臋 mi臋dzy innymi ze s艂ynnymi osadami Uniwersytet贸w Cambridge, Oxford czy Splitu. O g艂o艣ny doping zadba艂 trener, Jaros艂aw Skibicki 馃挋