Wyjazdy sportowe z SEA-EU

Bez kategorii

💪 Czas na garść wspomnień ze sportowych wyjazdów studentów Uniwersytetu Gdańskiego w ramach SEA-EU! Prężną współpracę zawdzięczamy niezastąpionym trenerom z Centrum Wychowania Fizycznego i AZS UG.

Nasi studenci na pierwszy ogień wystartowali w międzynarodowych zawodach The 1st SEA EU Beach Sprint Challenge organizowanych przez Uniwersytet Maltański w listopadzie 2021 roku 🚣‍♂ 8 osobowy zespół sekcji sportowej ergometru wioślarskiego, pod okiem trenera Jarosława Skibickiego, rywalizował z uczelniami z Francji, Chorwacji i Malty. Najlepszą lokatę zanotował Jan Maciejko, plasując się na wysokim 4 miejscu, czyli tuż za podium 🤸 Z kolei w kwietniu 2022 nie mieliśmy sobie równych podczas sportowej imprezy charytatywnej La Solidaire de Brest mającej na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami. W tegorocznej edycji studenci z uczelni SEA-EU mieli okazję nie tylko zbierać kilometry w swoich miastach, ale mogli też wziąć udział w biegu we Francji. Doskonale wykorzystali ten fakt nasi studenci! Szymon Gumkowski wygrał bieg na 10 km, a na 4 pozycji finiszował Dominik Bejnarowicz 🏆 Naszym reprezentantkom świetnie poszło w biegu na 7,5 km (Laura Stolarczyk oraz Urszula Białomyzy znalazły się tuż poza podium). Dodatkowo trenerzy trenerzy Tomasz Cieplik i Tomasz Aftański wystartowali w biegu na 5 km. Sportowcy z UG wzięli również udział w wydarzeniu The SEA-EU Beach Sports Festival organizowanym w kwietniu przez ogólnoeuropejską organizację studencką Erasmus Student Network (ESN) na Malcie 🌴Gospodarze przygotowali rozgrywki w kilku dyscyplinach m.in. siatkówce plażowej i koszykówce, zajęcia integracyjne i wycieczki krajoznawcze 🏐 Z wyjazdu skorzystali Mariusz Krynicki, Jakub Gutkowski, Angelika Wilczyńska oraz Julia Kamerka.
Ostatnią imprezą sportową w tym roku akademickim były majowe regaty wioślarskie w Splicie, w których wystąpiły Dominika Kras i Monika Trawczyńska, będąca Akademicką Mistrzynią Polski w ergometrze wioślarskim. Nasze zawodniczki rywalizowały łódka w łódkę między innymi ze słynnymi osadami Uniwersytetów Cambridge, Oxford czy Splitu. O głośny doping zadbał trener, Jarosław Skibicki 💙