Wspomnienia z kursu Artificial Intelligence (AI) in Humanities

Nauka, Student

💙 Poznajcie studentów Uniwersytet Gdański, którzy odważyli się wziąć udział w kursie Artificial Intelligence (AI) in Humanities organizowanym w Breście. Przed Wami Agnieszka Tuchółka i Marcin Klaczak z Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Uniwersytet Gdański oraz Mikołaj Bondaryk z Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas tygodniowego kursu intensywnego, prowadzonego przez ekspertów z Uniwersytetu Zachodniej Bretanii, mieli okazję zapoznać się z tajnikami świata sztucznej inteligencji oraz humanistyki cyfrowej.

🗣️ Kilka słów od Agnieszki:

“Na kursie skupiliśmy się na przetwarzaniu języka naturalnego tzn. uczyliśmy się budować modele w Pythonie, które rozpoznawały tekst. Projekty tworzyliśmy w grupach 2-3 osobowych ze studentami z innych uniwersytetów, dzięki czemu mogliśmy się lepiej poznać i wymienić doświadczeniem 💪 Podczas zajęć pracowałam nad projektem rozpoznającym żartobliwy charakter konkretnych sentencji – rozpoznawałam czy dane zdanie jest żartem, jakiego typu jest ten żart oraz jaki wyraz powoduje, że to zdanie jest żartem.Oprócz uczestnictwa w kursie przewidziano dla nas szereg atrakcji kulturalnych. Uczyliśmy się tańca regionalnego, degustowaliśmy lokalne potrawy, zwiedziliśmy Oceanopolis, park botaniczny, a nawet miasto Le Conquet słynące z pięknej latarni morskiej oraz malowniczego wybrzeża. Mieliśmy wrażenie, że każdy dzień trwa 48h ⏰!”

Brzmi jak najlepszy wyjazd studencki wszechczasów, prawda? 🤓