Wizyta w艂adz Uniwersytetu Gda艅skiego w Kadyksie

Nauka

馃嚜馃嚫 W dniach 8-9 wrze艣nia 2022 roku w艂adze rektorskie Uniwersytetu Gda艅skiego odwiedzi艂y uniwersytet partnerski SEA-EU w Kadyksie. Okazj膮 do wizyty by艂y obrady Rady Doradczej konsorcjum SEA-EU oraz spotkanie bilateralne w艂adz obu uczelni.聽

Podczas zebrania Rady Doradczej podsumowano najwa偶niejsze wsp贸lne inicjatywy naukowe, sportowe i kulturalne, kt贸re pozwoli艂y na zwi臋kszenie oraz intensyfikacje wsp贸艂pracy mi臋dzynarodowej podczas pierwszej edycji projektu. Jednym z najwa偶niejszych temat贸w by艂o r贸wnie偶 om贸wienie strategii kontynuacji projektu, kt贸ry zostanie rozszerzony o trzy nowe uczelnie: Uniwersytet w Algarve (Portugalia), Uniwersytet Parthenope w Neapolu (W艂ochy) i Uniwersytet Nord (Norwegia).

Z kolei drugiego dnia w艂adze Uniwersytetu Gda艅skiego i Uniwersytetu w Kadyksie spotka艂y si臋, by skonsultowa膰 kwestie zarz膮dzania projektem, struktury uniwersytet贸w i zespo艂贸w SEA-EU. Do najszerzej dyskutowanych temat贸w nale偶a艂y polityka internacjonalizacji i cyfryzacji uczelni.

Uniwersytet Gda艅ski reprezentowali Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Prorektor ds. Wsp贸艂pracy Mi臋dzynarodowej dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG, Prorektor ds. Bada艅 Naukowych prof. dr hab. Wies艂aw Laskowski, Prorektor ds. Wsp贸艂pracy i Rozwoju dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG oraz Prorektor ds. Student贸w i Jako艣ci Kszta艂cenia dr hab. Arnold K艂onczy艅ski, prof. UG.