Wizyta studentki z Kadyksu w Gda艅sku

Nauka, Student

馃挋 Przysz艂a pora na zaprezentowanie jednego z najlepszych przyk艂ad贸w wsp贸艂pracy, z kt贸rej mogli skorzysta膰 studenci z uczelni partnerskich SEA-EU. Na prze艂omie czerwca i lipca go艣cili艣my Din臋 Santan臋, studentk臋 z Uniwersytetu w Kadyksie, kt贸ra prowadzi艂a badania na temat polityki ekologicznej w Brazylii. Trzytygodniowy pobyt by艂 realizowany w ramach pilota偶owej wersji programu dla student贸w pisz膮cych interdyscyplinarne prace magisterskie. Wybrane osoby dosta艂y szans臋 przygotowania swojej pracy dyplomowej pod okiem zagranicznych naukowc贸w z uczelni partnerskich SEA-EU. W tym przypadku rol臋 mentorki pe艂ni艂a dr hab. Magdalena Bielenia-Grajewska, prof. UG z Wydzia艂u Filologicznego UG.

Podczas swojego pobytu studentka mia艂a okazj臋 pozna膰 Uniwersytet Gda艅ski od najlepszej strony! Opr贸cz intensywnych godzin sp臋dzonych w na Wydziale Filologicznym i Bibliotece UG, Dina spotka艂a si臋 z Prorektor ds. Wsp贸艂pracy Mi臋dzynarodowej, dr hab. Ann膮 Mari膮 Jurkowsk膮-Zeidler, prof. UG by om贸wi膰 rol臋 student贸w w sojuszu oraz plany dalszej wsp贸艂pracy w ramach SEA-EU. W programie znalaz艂a si臋 tak偶e wizyta w Centrum Zr贸wnowa偶onego Rozwoju UG, podczas kt贸rej dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG zaprosi艂a Din臋 do udzia艂u w warsztatach oraz spotkaniach sieciuj膮cych ze spo艂eczno艣ci膮 akademick膮 i zagranicznymi ekspertami. Niema艂膮 rol臋 podczas pobytu odegra艂 te偶 dr Karel Igor Dolinski, absolwent UG, kt贸rego przodkowie wyemigrowali z ziem polskich do Brazylii na pocz膮tku XX wieku. Jego praca doktorska pod tytu艂em 鈥濸roblem wykluczenia spo艂ecznego i segregacji terytorialnej w Kurytybie w Brazylii鈥 by艂a idealnym tematem do rozm贸w z Din膮.

Nie zabrak艂o r贸wnie偶 wycieczki po kampusie Uniwersytetu Gda艅skiego, kt贸r膮 zorganizowa艂o Biuro Wsp贸艂pracy Mi臋dzynarodowej. Najwi臋ksze wra偶enie na Dinie zrobi艂y zbiory w Muzeum Inkluzji Bursztynu oraz gwiazda Wydzia艂u Biologii, czyli szkielet p艂etwala zwyczajnego. 聽A najpi臋kniejsze zdj臋cia mo偶ecie podziwia膰 ze spaceru po Tr贸jmie艣cie, kt贸rego przewodnikami byli studenci z Mi臋dzyuczelnianego Wydzia艂 Biotechnologii UG I GUMed, Marta Kustosz i Maciek Ma艂olepszy.