Wizyta na Uniwersytecie w Splicie

Pracownik Administracyjny, Współpraca

🎶 W okresie przedświątecznym artystyczna reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego odwiedziła Uniwersytet w Splicie, gdzie wzięła udział w wielu inspirujących kulturalnych spotkaniach. Celem podróży było budowanie długofalowej współpracy między chórem „Silvije Bombardelli” a Akademickim Chórem UG oraz wspólne stworzenie platformy artystycznej i możliwości wymiany grup artystycznych w ramach projektu Sea EU 2.0.

Podczas pobytu zespół z ACK UG „Alternator” rozmawiał o możliwościach artystycznej współpracy oraz poznawał strukturę działalności artystycznej Uniwersytetu w Splicie. Częścią wizyty były również prezentacje oferty kulturalnej Uniwersytetu Gdańskiego, udział w biegu La Solidaire de Brest 2023, warsztaty ze studentami (prowadzone przez doktorantkę Zofię Bełdzińską), zwiedzanie Galerii Uniwersyteckiej oraz kampusu a także spotkania dyrygentów i menagerów zespołów artystycznych, podczas których szczegółowo zaplanowano dwa spotkania chóralne (Choral Meeting, który odbędzie się w maju br. w Gdańsku a także wyjazd naszych studentów do Splitu planowany na październik). Podczas prób z chórem „Silvije Bombardelli” prowadzonych przez Anetę Majdę oraz Filipa Cieszyńskiego przedstawiono koncepcję i założenia specjalnie skomponowanego utworu „The Calling” (słowa: dr Roksana Zgierska, muzyka: Filip Cieszyński), który zostanie premierowo wykonany pod koniec maja w Gdańsku przez artystyczne reprezentacje wszystkich uniwersytetów zrzeszonych w ramach SEA EU.