Teledysk Waves of culture – SEA-EU artistic workshops

Kultura, Student

🎥 Z dumą prezentujemy teledysk, który jest efektem interkulturalnych, artystycznych warsztatów inspirowanych morzem „SEA-EU – Waves of culture” organizowanych na Uniwersytecie Gdańskim w połowie września tego roku. Premiera wideo odbyła się w wyjątkowych okolicznościach w trakcie najważniejszej uroczystości na uczelni – inauguracji roku akademickiego, podczas której SEA-EU było odmieniane przez wszystkie przypadki.

W wydarzeniu „Waves of culture” wzięli udział studenci z uczelni zrzeszonych w ramach European University of the Seas SEA-EU. W programie znalazły się warsztaty pracy z ciałem i ruchem, zajęcia z sitodruku, wspólne próby z chór, warsztaty wokalne, nagrania w studio Radia UG MORS oraz wykonanie performansu „Fanfara” podczas wernisażu „Sensoria – Sztuka i nauka naszych zmysłów” w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Studenci ze Splitu, Malty, Kadyksu i Gdańska poza udziałem w licznych, inspirujących i angażujących wszystkie zmysły aktywnościach, zwiedzali region Pomorza, próbowali polskiej kuchni i zawiązywali nowe znajomości. Podczas tego magicznego tygodnia wspólnie wprowadziliśmy w życie jeden z celów strategicznych SEA-EU – wzmocnienie poczucia tożsamości europejskiej pomiędzy członkami sojusz i integrację!

Za taką energię kochamy SEA-EU! 💙

Waves of culture – SEA-EU artistic workshops
„Sail on, sailor” – Beach Boys (cover)
Produkcja klipu, koncepcja i koordynacja wydarzenia: Magdalena Niestoruk
Aranżacja, produkcja muzyczna, mix, mastering – Krzysztof Majda I MYDA
Zdjęcia, montaż: Alicja Weydmann
Projekt graficzny: Krzesimir Jagiełło
Nagranie zrealizowano w Radio MORS.
Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Eramsus+.

Zdjęcia z planu (aut. Alicja Weydmann)