Szkoła letnia w Kilonii – podsumowanie

Student

🇩🇪 Czas na podsumowanie jednego z najdłuższych wyjazdów SEA-EU! W marcu 2022 roku ogłaszaliśmy nabór do udziału w szkole letniej języka niemieckiego „Deutschland heute” organizowanej przez Uniwersytet Christiana-Albrechta w Kilonii. Do programu zakwalifikowali się studentka Wydziału Historycznego – Aleksandra Dagil i student Wydziału Prawa i Administracji – Jakub Dębicki. Podczas miesięcznego pobytu w Kilonii oboje mieli okazję uczestniczyć w zajęciach leksykalno – fonetycznych oraz dodatkowych wykładach tematycznych związanych z historią, gospodarką oraz kulturą Niemiec.

Kilka słów od naszych studentów:
Organizację naszych zajęć, wycieczek jak i całego pobytu oceniamy na piątkę z plusem! Podczas kursu mogliśmy pogłębić i utrwalić swoje umiejętności językowe w praktyce oraz życiu codziennym. Nauczanie było na naprawdę wysokim poziomie, nasi wykładowcy okazali się bardzo otwarci i zaangażowani. Nieoceniona była również możliwość codziennego rozmawiania w języku niemieckim z mieszkańcami Kilonii. Dodatkowy atut stanowiły wycieczki z przewodnikiem do Hamburga, Lubeki i Westküste organizowane w każdy weekend. Wyjazd z SEA-EU dał nam niesamowitą szansę poznania nowych osób z całego świata, nawiązanie cennych przyjaźni, a także wymianę doświadczeń akademickich. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni dbałością organizatorów o każdy szczegół pobytu od pokoi przez jedzenie do programu kulturalnego. Niewątpliwie była to wspaniała przygoda oraz cenne doświadczenie.