Szkoła Letnia „Deutschland heute”

Nauka, Student

🇩🇪 Uniwersytet Christiana-Albrechta w Kilonii zaprasza wszystkich miłośników języka i kultury niemieckiej do udziału w szkole letniej „Deutschland heute”, która odbędzie się w dniach 18 lipca-12 sierpnia 2022 roku. W programie przewidziano intensywne zajęcia z języka niemieckiego, wykłady oraz wycieczki krajoznawcze. Zainteresowani studenci powinni władać językiem niemieckim na poziomie co najmniej A2.

📌 Poziom języka
Kursy przeznaczone są dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Zajęcia organizowane są na poziomach B1, B2, C1 oraz C2. Poziom języka kursantów określany jest na podstawie testu poziomującego. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat oraz 6 punktów ECTS.

🧠 Program obejmuje:
• zajęcia językowe (20-25 godzin tygodniowo w grupach liczących ok. 15 osób)
• wykłady naukowców oraz działaczy publicznych, których celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy o polityce, gospodarce, kulturze oraz historii Niemiec.
• imprezy sportowe i kulturalne w Kilonii i okolicach
• jednodniowe wycieczki do Hamburga i Lubeki

Koszty/zapisy/kontakt:
Osoby zainteresowane udziałem w kursie proszone są o wysłanie zgłoszenia mailowego pod adres sea-eu@ug.edu.pl do 6 kwietnia (imię, nazwisko, wydział, kierunek, rok studiów, poziom języka, krótkie uzasadnienie chęci wyjazdu). Decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków postawionych przez organizatorów ✂

Osoby kwalifikujące się do programu zostaną powiadomione o dalszej procedurze rekrutacji.
Koszt uczestnictwa w szkole letniej, transport, zakwaterowanie i wyżywienie jest finansowane ze środków budżetu SEA-EU. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy 👉 tutaj.

W SKRÓCIE

Co?
Międzynarodowa Szkoła Letnia „Deutschland heute”
Dla kogo?
Dla studentów ze znajomością języka niemieckiego
Kiedy?
Od 18 lipca do 12 sierpnia 2022 roku
Rejestracja
Do 6 kwietnia 2022 roku
Jak dołączyć?
Wysyłając maila pod adres sea-eu@ug.edu.pl