Summer School in Breton Heritage Studies

Nauka, Pracownik Naukowy, Student

🇫🇷 Uniwersytet Zachodniej Bretanii w Breście ma przyjemność ogłosić piątą doroczną Szkołę Letnią w zakresie studiów nad językiem bretońskim oraz dziedzictwem kulturowym, która odbędzie się w dniach 13-24 czerwca 2022 roku.

Program
Zajęcia językowe będą odbywały się w języku angielskim oraz bretońskim, natomiast wykłady w językach angielskim i okazjonalnie francuskim. W przypadku zajęć w języku francuskim, studenci otrzymają karty pracy oraz transkrypcje w języku angielskim. Szkołę letnią prowadzą czołowi specjaliści z The Centre for Breton and Celtic Research.

Lokalizacja
Szkoła Letnia odbywa się na Uniwersytecie w Breście, położonym na obrzeżach średniowiecznego miasta Quimper, znanego z malowniczych uliczek, doskonałych restauracji, katedry oraz znanej na całym świecie ceramiki Henriot. Położone jest ono na zachodnim krańcu Bretanii, w południowej części Finistère (tylko 3.5 h jazdy pociągiem TGV lub 1 h samolotem z Paryża).

Kto może aplikować?
Gorąco zachęcamy do rejestracji studentów studiów magisterskich, a także pracowników naukowych i badaczy zainteresowanych studiami celtyckimi, w szczególności językiem i kulturą bretońską. Mile widziani są także zmotywowani studenci studiów licencjackich posiadający podstawy języka celtyckiego lub lingwistyki. Na zajęcia na poziomie pierwszym, nie jest wymagana znajomość języka bretońskiego.

Koszty
Wyjazd jest w całości finansowany z budżetu SEA-EU (bilety lotnicze, zakwaterowanie, opłata rejestracyjna, dieta).

Jak się zarejestrować?
Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację do 27 maja 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na👉 stronie

Summer School in Breton Heritage Studies
Dla studentów i pracowników naukowych