Sukces sportowców z UG w Breście!

Bez kategorii

💪 La Solidaire de Brest to wydarzenie organizowane przez naszego francuskiego partnera, mające na celu wygenerowanie jak największej ilości środków finansowych przeznaczonych docelowo dla wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Ideą biegu jest zatem nie tylko jego wygranie, ale także zebranie jak największej liczby przebytych przez uczestników kilometrów.

W tym roku – w ramach SEA EU – studenci z innych partnerskich uczelni mieli okazję nie tylko zbierać kilometry w swoich miastach, ale także mogli wziąć udział w biegu głównym we Francji. Doskonale wykorzystali ten fakt nasi studenci! Szymon Gumkowski wygrał bieg na 10 km, a na 4 pozycji finiszował Dominik Bejnarowicz. Naszym reprezentantkom świetnie poszło także w biegu na 7,5 km. Laura Stolarczyk oraz Urszula Białomyzy znalazły się tuż poza podium! Wszyscy reprezentowali sekcję lekkoatletyczną AZS UG prowadzoną przez trenera Andrzeja Cieplika, który nie krył dumy po zawodach.

Wyjazd był pod wieloma aspektami udany. Przyjemnie jest towarzyszyć naszym studentom, kiedy wygrywają, jak również gdy sobie doskonale radzą w relacjach z rówieśnikami z innych zakątków świata – zauważył Andrzej Cieplik. – Ich sportowe umiejętności i otwartość są kluczem do ludzkich serc i na pewno będą ważnymi umiejętnościami w kształtowaniu ich kariery zawodowej – dodał nasz trener.

Co ciekawe, poza biegiem, nasi studenci mieli okazję poznać funkcjonowanie Uniwersytetu w Breście, ale także zapoznać się ze sportami wodnymi – biorąc udział w zajęciach oswajających na deskach z wiosłem. Dodatkowo nasi pracownicy Andrzej Cieplik oraz Tomasz Aftański (pełniący rolę Head of Delegation) wystartowali w biegu na 5 km oraz wzięli udział we fragmencie kursu… kajakarstwa morskiego. – Wiemy jak ważne dla SEA EU jest otwarcie na aktywności morskie i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się spotkać z naszymi odpowiednikami z Brestu, wymienić doświadczeniami w zakresie organizacji życia sportowego na uczelni oraz wykreować podbudowę pod kolejne obszary współpracy – dodał Tomasz Aftański, z-ca Dyrektora CWFiS UG ds. sportowych.

Tomasz Aftański,
Z-ca Dyrektora ds. Sportowych