Staff Week English for Administrative Staff

Nauka, Pracownik Administracyjny

W jaki sposób SEA-EU przyczynia się do podniesienia kwalifikacji językowych pracowników administracyjnych? Jednym z najlepszych przykładów są stacjonarne kursy językowe organizowane przez naszych partnerów. Ostatni z nich odbył się na Uniwersytecie w Breście na początku kwietnia i miał formę Staff Weeku. Jego celem było wykształcenie kompetencji językowych umożliwiających porozumiewanie się w języku angielskim w różnorodnych sytuacjach zawodowych. Uniwersytet Gdański był reprezentowany przez Magdalenę Niestoruk oraz Agnieszkę Piękos-Dubiel.

Program warsztatów obejmował doskonalenie umiejętności językowych związanych z procedurami biurowymi, prowadzeniem oficjalnej korespondencji mailowej, obsługą petentów oraz organizacją konferencji, spotkań. Organizatorzy przewidzieli różnego typu zajęcia mające na celu wzbogacanie słownictwa, swobodnego wypowiadania się oraz integracji grupy. Dodatkową okazją do komunikowania się w języku angielskim były wspólne posiłki oraz zwiedzanie Brestu i pobliskiego miasteczka Landerneau.

Według uczestniczek przebywanie w środowisku międzynarodowym było niesamowitym i bardzo intensywnym doświadczeniem. Pobyt w Breście dostarczył dużo praktycznej wiedzy i był ogromną szansą na poznanie innej kultury, języka i środowiska pracy.