Sportowy Staff Week w Splicie

Współpraca

Coraz szersze kręgi zatacza sojusz dziewięciu nadmorskich uczelni, a w nim oczywiście aktywni są przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego. Tym razem pochwalimy się wyjazdem pracowników Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, którzy wzięli udział w pierwszym spotkaniu uczelni partnerskich w obszarze sportu i kultury fizycznej.

Wydarzenie zorganizowano w ramach formuły Staff Week oraz zatytułowano „Challenges and Opportunities: International Sports Context”, a głównym organizatorem był Wydział Kinezjologii Uniwersytetu w Splicie. UG reprezentowali: Tomasz Aftański, Andrzej Cieplik oraz Adam Miotk, będący nauczycielami akademickimi CWFiS oraz trenerami w sekcjach sportowych Klubu Uczelnianego AZS UG.

– To była świetna konferencja. Niezwykle aktywny i napięty program przeplatany był wystąpieniami specjalistów nie tylko z zaprzyjaźnionych uniwersytetów, ale także dodatkowych gości zewnętrznych, którzy prezentowali swoje europejskie projekty. Na pewno był to bardzo inspirujący wyjazd, który pokazał nam również jak wyglądamy na tle podobnych do nas europejskich Uczelni – relacjonuje Tomasz Aftański, z-ca Dyrektora CWFiS ds. Sportowych, który również wystąpił w roli prelegenta opisując uczestnikom jak współpraca na linii CWFiS oraz KU AZS przyczynia się do rozwoju sportu w Uniwersytecie Gdańskim.

Oprócz kilku dni wykładów i praktycznych ćwiczeń uczestnicy mieli okazję także zwiedzić Split oraz nawiązać dodatkowe relacje ze swoimi odpowiednikami z uniwersytetów SEA EU.

– Wyjazd pod wieloma względami udany. Przede wszystkim mieliśmy okazję poznać przedstawicieli uczelni sojuszu SAE EU odpowiedzialnych za sport i kulturę fizyczną na swoich uczelniach, w tym gospodarzy ze Splitu i ich bardzo dobrą organizację i zaangażowanie w projekt. Ponadto wysłuchaliśmy wartościowych wykładów wynosząc z nich wiele cennych wiadomości – dodał uczestniczący z konferencji Andrzej Cieplik.

aut. Tomasz Aftański