O tym jak zdobywać i przekazywać wiedzę w świecie online już 5 września opowiedzą ekspertki z Instytutu Wspólnych Studiów w Berlinie i Wolnego Uniwersytetu Berlińskiego. Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty przygotowane przez Uniwersytet Kiloński i skierowane do nauczycieli akademickich z uczelni SEA-EU.
Uczestnicy całodniowego kursu dowiedzą się jak projektować hybrydowe środowiska edukacyjne oraz poznają aspekty organizacyjne, techniczne i pedagogiczne niezbędne do utworzenia angażujących i interaktywnych doświadczeń edukacyjnych. Podczas zajęć szczególny nacisk zostanie położony na elementy aktywizujące i komunikacyjne – takie jak dyskusje i praca grupowa – oraz na to, w jaki sposób można je dostosować, aby zwiększyć zaangażowanie osób uczących się w środowisku hybrydowym.
Po zakończeniu warsztatów uczestnicy będą w stanie:
- rozpoznać wyzwania związane z nauczaniem hybrydowym,
- zapoznać się i ocenić techniczne oraz organizacyjne aspekty zajęć hybrydowych,
- wybrać i dostosować odpowiednie metody nauczania dla studentów online
- zaprojektować skuteczne hybrydowe doświadczenia edukacyjne i wdrożyć je we własnym nauczaniu.
Prowadzący warsztaty zaproszą uczestników do badania wyzwań i możliwości związanych z projektowaniem skutecznych hybrydowych środowisk edukacyjnych. Poprzez praktyczne działania zbadają kwestie organizacyjne, techniczne i pedagogiczne niezbędne do ułatwienia angażujących i interaktywnych doświadczeń edukacyjnych.
Szczególny nacisk zostanie położony na elementy aktywizujące i komunikacyjne – takie jak dyskusje i praca grupowa – oraz na to, w jaki sposób można je dostosować, aby zwiększyć zaangażowanie i integrację wśród osób uczących się w środowisku hybrydowym.
Warsztaty są skierowane do naukowców i pracowników dydaktycznych. Pracownicy CAU będą uczestniczyć na miejscu, podczas gdy członkowie SEA-EU będą uczestniczyć online za pośrednictwem platformy Zoom. Dla pracowników uczelni partnerskich SEA-EU udział w warsztatach jest bezpłatny.