Relacja z BIPu Re-Thinking Sustainable City

Pracownik Naukowy, Student

Powracamy z majówkowych wojaży z krótkim podsumowaniem kursu Re-Thinking Sustainable City, który odbył się na Wydziale Zarządzania UG oraz Wydziale Oceanografii i Geografii UG. Kurs był realizowany jako część programu Blended Intensive Programme, czyli jednej z najnowszych inicjatyw projektu Erasmus+, w ramach której studenci i pracownicy szkół wyższych mogą wziąć udział w kursie organizowanym przez inną uczelnię w Europie.

W zajęciach uczestniczyli studenci z uczelni z hiszpańskiego Kadyksu, chorwackiego Splitu, słowackiej Bratysławy i niemieckiej Kilonii. Motywem spotkań był zrównoważony rozwój miast, procesy zarządzania i kształtowania przestrzeni zurbanizowanej, a także inwestowanie odpowiedzialne społecznie.