Projekt naukowy z Uniwersytetem w Kilonii

Nauka

🔬 Jednym z przykładów współpracy naukowej w ramach European University of the Seas SEA-EU jest projekt pt. „Insights into invasion mechanisms of two key decapods based on genetic differentiation studies” przygotowany przez prof. dr hab. Monikę Normant-Sarembę z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z naukowczyniami z Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii. Zespół ma na celu zbadanie nierodzimych gatunków z rzędu Decapoda (kraby, krewetki) występujących w rejonach przybrzeżnych, w Europie. Inicjatywa została doceniona w konkursie „Research Potential Database”. Dzięki finansowaniu w prof. dr hab. Monika Normant-Saremba odbyła kilkudniową wizytę w Kilonii, a dwie osoby z instytucji partnerskiej, dr Christine Ewers oraz doktorantka Kira Ovenbeck, przyjechały wizytą do Zakładu Ekologii Eksperymentalnej Organizmów Morskich. W pracach uczestniczy także pani Heleen Keirsebelik, doktorantka z Uniwersytetu w Antwerpii. Szczegółową relację można przeczytać także na stronie.