💪 Zawsze podkreślamy, że SEA-EU to szansa na zdobycie nowych doświadczeń we współpracy międzynarodowej i poszerzenie sieci kontaktów (nie tylko naukowych). Przekonało się o tym trzech młodych naukowców Uniwersytetu Gdańskiego. Pod koniec września dr Marlena Typiak z Wydziału Biologii UG, dr Katarzyna Szlachetko oraz dr Marcin Michalak z Wydziału Prawa i Administracji UG mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu Science Show organizowanym przez Uniwersytet w Kilonii. Ideą wydarzenia było zaprezentowanie wyników badań naukowych w ciekawy i przystępny sposób dla uczestników, którzy nie zajmują się profesjonalnie przedstawianymi zagadnieniami.
Młodzi naukowcy przygotowywali się do występów pod okiem Katharine Simmons, specjalistki w od Professional Communication oraz koordynatora interdyscyplinarnego programu Science Dialogue z CAU. Podczas serii wirtualnych spotkań uczestnikom zapewniono wsparcie merytoryczne w zakresie przygotowania prezentacji multimedialnych, metod zainteresowania publiczności przedstawianymi zagadnieniami oraz satysfakcji z możliwości dzielenia się efektami pracy. A wszystko po to, żeby dobrze wypaść przed publicznością w Kilonii.
Dla uczelni partnerskich SEA-EU przygotowano specjalny anglojęzyczny panel, podczas którego nasi naukowcy zaprezentowali tematy pt. „Diabetes, immunology & kidneys: Sweet is good, but not for long” (dr Marlena Typiak), “Don’t look on the bright side of life!” (Dr Katarzyna Szlachetko) oraz “Viruses’ freedom of movement: EU laws and pandemics” (dr Marcin Michalak).
Na miejscu zorganizowano również spotkania integracyjne z innymi naukowcami, którzy brali udział w Science Show. Była to doskonała okazja do poznania metod pracy innych badaczy i podzielania się własnymi doświadczeniami.
Na koniec jeszcze kilka słów od dr Katarzyny Szlachetko na temat pobytu w Kilonii:
„Dla mnie było to od początku wyzwanie, ponieważ jestem prawnikiem-administratywistą i do tej pory moje doświadczenie opierało się głównie na zajęciach dydaktycznych ze studentami prawa i administracji oraz udziale w prawniczych konferencjach i seminariach, na których prezentowałam referaty przed innymi badaczami prawa. Dzięki udziałowi w wydarzeniu czuliśmy, że jesteśmy „częścią” wyjątkowej wspólnoty uczelni, a ‚Science Communication’ była okazją nie tylko do transferu wiedzy, ale również poznania bardzo ciekawych ludzi.”
I podsumowanie od dr Michalaka
„Profesjonalizm i zaangażowanie w organizację wydarzenia ze strony przedstawicieli Uniwersytetu Chrystiana Albrechta w Kilonii, wskazuje, że naprawdę warto intensyfikować z nim współpracę w ramach przestrzeni jaką daje SEA-EU.”
Podpisujemy się pod opiniami obiema rękami! ❤️