Marie Skłodowska-Curie Actions – Postdoctoral Fellowships 2021 (Uniwersytet w Bretanii)

Nauka, Pracownik Naukowy

Uniwersytet Zachodniej Bretanii zaprasza naukowców Uniwersytetu Gdańskiego do współpracy w ramach programu Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Obecnie prowadzony jest nabór na indywidualne granty badawczo-szkoleniowe dla naukowców ze stopniem doktora i doświadczeniem nie dłuższym niż 8 lat od momentu jego uzyskania. Mają one na celu rozwój kreatywności i innowacyjnego potencjału naukowców do uzyskania nowych umiejętności poprzez pracę nad indywidualnym interdyscyplinarnym projektem badawczo-szkoleniowym oraz mobilność międzynarodową i międzysektorową. Osoby zainteresowane prowadzeniem badań w Breście mogą składać wniosek w kilku dyscyplinach badawczych.

Stypendium Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Individual Fellowship (IF) przyznawane jest przez Komisję Europejską najzdolniejszym i najbardziej obiecującym naukowcom na prowadzenie badań naukowych poza macierzystą instytucją, zarówno w Europie jak i poza nią. Program (Marie Skłodowska-Curie Actions – MSCA) wspiera naukowców będących na różnych etapach kariery zawodowej, finansując prace badawcze oraz szkolenia prowadzone w Europie i krajach pozaeuropejskich. Jednocześnie umożliwia instytucjom zatrudnianie badaczy i udział ich pracowników w międzynarodowych projektach badawczo-szkoleniowych. Podstawowym wymogiem jest międzynarodowa mobilność naukowców.

⏰ Termin składania wniosków do UBO mija 7 maja 2021 roku. Wybrane do finansowania wnioski badawcze mogą rozpocząć się najwcześniej w maju 2022 roku. Więcej szczegółów tutaj.

Zaproszenie do współpracy w Breście w ramach programu Marie Skłodowska-Curie Actions
Dla naukowców ze stopniem doktora i doświadczeniem nie dłuższym niż 8 lat od momentu jego uzyskania
do 7 maja
Rozpoczęcie badań