La Solidaire de Brest II edycja

Kultura, Pracownik Administracyjny, Pracownik Naukowy, Student

🤸‍♂ Bieganie jako pomaganie wraca na Uniwersytet Gdański! Podobnie jak rok temu, wszyscy chętni studenci, pracownicy oraz działacze Uniwersytetu Gdańskiego będą mogli wziąć udział w międzynarodowym biegu ‚La Solidaire de Brest’ organizowanym z Uniwersytetem w Breście i partnerami SEA-EU. Tegoroczna edycja skupia się wokół osób z niepełnosprawnościami i ma na celu dodanie odwagi tym, którym jej brakuje.

Od 28 marca do 3 kwietnia każdy z nas ma możliwość realnie pomóc. Wystarczy zarejestrować swoją aktywność w aplikacji sportowej, a każdy przebyty kilometr dofinansuje francuskie organizacje charytatywne. W tym roku są to “Les Joëlettes du bout du monde” oraz “Un rêve, un sourire” skupiające się wokół pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

Podczas inauguracyjnego biegu ‚La Solidaire De Brest’, który odbył się 12 marca podczas Pomorskiej Ligi Akademickiej w Biegach Przełajowych w Gdańsku, udało nam się pokonać łącznie 84 kilometry, ale pamiętajcie… to dopiero początek! 💪

📌 Aby dołączyć do akcji trzeba zarejestrować nasze kilometry! Jak to zrobić?

1. Zarejestruj się poprzez formularz – wybieramy ostatni podpunkt SEA-EU, wypełniamy wszystkie dane i na końcu w polu CODE DE REDUCTION wpisujemy ‚SEAEU2022’.
  2. Ściągamy aplikację STRAVA -> Rejestrujemy/logujemy się -> W prawym górnym rogu znajduje się ikonka człowieka, po jej kliknięciu możemy wyszukać nazwę naszego wydarzenia – La Solidaire De Brest Decathlon 2022. Należy zaobserwować ten profil, a następnie przejść do dołu strony, na której możemy dołączyć do grupy CLUB SEA-EU.
  3. Potem pozostaje nam zbierać kilometry biegnąc, maszerując czy jadąc na rowerze.

Działania na Uniwersytecie Gdańskim koordynuje AZS Gdańsk i Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG.

Weronika Wieżynis
AZS Uniwersytet Gdański