Kurs Marine Data Literacy

Nauka, Student

ÔÜô­čÜó W roku akademickim 2022/2023 odb─Ödzie si─Ö druga edycja mi─Ödzyuczelnianego kursu┬áMarine Data Literacy┬áorganizowanego w ramach partnerstwa European University of the Seas ÔÇô SEA-EU. Kurs jest pionierskim projektem, kt├│rego g┼é├│wnym celem jest podniesienie kompetencji w zakresie┬áwyszukiwania, rozumienia┬ái wykorzystania┬ádanych┬ádotycz─ůcych ┼Ťrodowiska morskiego. Zar├│wno studenci, jak i wyk┼éadowcy b─Öd─ů mieli unikatow─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç wzi─Öcia udzia┼éu w mi─Ödzynarodowej┬ái mi─Ödzyuczelnianej inicjatywie. Zaj─Öcia w formie wyk┼éad├│w┬ái┬áwarsztat├│w b─Öd─ů prowadzone przez zesp├│┼é wyk┼éadowc├│w i mentor├│w z sze┼Ťciu uniwersytet├│w wsp├│┼épracuj─ůcych w ramach┬áSEA-EU (uczelni z Gda┼äska, Kadyksu, Brestu, Kilonii, Splitu oraz Malty).

Cz─Ö┼Ť─ç warsztatowa dla wybranej grupy student├│w b─Ödzie realizowana w Kadyksie w dniach 28.11.2022 ÔÇô 2.12.2022. Studenci i doktoranci zakwalifikowani do wyjazdu otrzymaj─ů wsparcie z programu Erasmus. Dla os├│b, kt├│re nie wyjad─ů do Kadyksu, przewidywana jest mo┼╝liwo┼Ť─ç uczestnictwa wy┼é─ůcznie w formie online.

Podsumowaniem kursu b─Ödzie projekt realizowany przez student├│w w mi─Ödzynarodowych grupach. Przewidywana jest mo┼╝liwo┼Ť─ç uzyskania punkt├│w ETCS i w┼é─ůczenia kursu w sw├│j plan studi├│w lub uzyskania wpisu w suplemencie do dyplomu.

Kurs jest dedykowany studentom studi├│w II stopnia oraz Szk├│┼é Doktorskich / Studi├│w Doktoranckich wszystkich kierunk├│w, a w wyj─ůtkowych przypadkach b─Öd─ů mogli w nim uczestniczy─ç r├│wnie┼╝ studenci I stopnia.

Kurs prowadzony jest w j─Özyku angielskim.

Serdecznie zach─Öcamy do zapoznania si─Ö z ofert─ů kursu umieszczon─ů na stronie Sea EU Data Literacy Course (um.edu.mt),

Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie informacyjne online we wtorek 20.09.2021 o godz. 11:00 (link do spotkania: Click here to join the meeting).

Dodatkowych informacji o kursie udziela lokalny koordynator UG: dr Aleksandra Dudkowska, aleksandra.dudkowska@ug.edu.pl

W SKRÓCIE

Co?
Kurs Marine Data Literacy