Kurs intensywny Artificial Intelligence (AI) in Humanities

Nauka, Student

💾 Mamy przyjemność ogłosić nabór na intensywny kurs praktyczny „Artificial Intelligence (AI) in Humanities: from Text Simplification to Automatic Humor Analysis”, który odbędzie się w dniach 4-8 kwietnia 2022 roku w Université de Bretagne Occidentale w Breście. Inicjatywa skierowana jest do studentów studiów licencjackich oraz magisterskich na kierunkach takich jak Informatyka, Językoznawstwo czy Nauki Społeczne, którzy zainteresowani są sztuczną inteligencją oraz humanistyką cyfrową 📲

Harmonogram zakłada 3-godzinne wprowadzenie do systemu Python i Google Colab 📝 Znajomość tych programów i technik algorytmicznych może okazać się przydatna, ale nie jest konieczna. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim. Kandydaci proszeni są o zabranie własnych komputerów. Uczestnikom zajęć zostaną wydane certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia. Informacje dotyczące możliwości zakwaterowania zostaną podane wkrótce.

⏰ Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Biurem SEA-EU pod adresem sea-eu@ug.edu.pl do 23 lutego. Z Uniwersytetu Gdańskiego w wydarzeniu mogą uczestniczyć 3 studenci (decyduje kolejność zgłoszeń).

PROGRAM📋

• Dzień 1.  Wprowadzenie do konceptu sztucznej inteligencji (SI) oraz przetwarzania języka naturalnego (NLP). Ćwiczenia z przeszkolonymi modelami SI (Jurassic-1)
  • Dzień 2. Wprowadzenie do systemu Python i Google Colab. Ćwiczenia z przeszkolonymi modelami SI (Google Multilingual T5)
  • Dzień 3. Praca nad projektem pod nadzorem mentora