Interdisciplinary School for the Blue Planet

Nauka, Pracownik Naukowy

👨‍🔬 Zapraszamy do udziału w międzynarodowym programie stażu podoktorskiego, który pozwoli na zdobycie cennego doświadczenia naukowego oraz pracę nad własnym projektem badawczym w jednym z laboratoriów ISblue.

• Czas trwania: 2 lata
  • Liczba dostępnych miejsc: 4
  • Termin nadsyłania aplikacji: do 30 kwietnia, godz. 23:59
  • Czas projektu: od września 2022 r. do końca lutego 2023 r.

📌 Wymagania, potrzebne dokumenty:

• CV,
  • Opis projektu badawczego (nie dłuższy niż 3 strony łącznie z referencjami, opisujący zainteresowania badawcze, które aplikant chciałby realizować w ramach ISblue, wyjaśniający dlaczego podjęcie współpracy z ISblue byłoby korzystne dla kariery naukowej kandydata)
  • Jednostronicowe streszczenie rozprawy doktorskiej,
  • Kontakt do min. 3 osób mogących wystawić referencje,
  • Wykaz ocen ze studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich,
  • Stopień doktora zdobyty maksymalnie w przeciągu czterech lat przed zakończeniem naboru,
  • Co najmniej 18 miesięcy spędzone za granicą (poza Francją) od 1 maja 2019 r. do czasu rozpoczęcia programu.

📚 Kwalifikujące się tematy projektów:

1. Kontrola oceanów i klimatu

2. Zależności Ocean-Ziemia

3. Zrównoważone systemy przybrzeżne

4. Ocean organiczny i infrastruktury ekosystemowe

5. Długofalowe systemy badawcze oceanów

Słowa kluczowe: morze, ocean, klimat, geologia, Biologia morska, geofizyka, środowisko morskie, zarządzanie wybrzeżami, chemia morska

Finansowanie

Laureaci stypendium otrzymają roczne wynagrodzenie brutto w wysokości 37 200 EUR. Ponadto dostępne jest finansowanie na pokrycie kosztów podróży, zakupu sprzętu oraz materiałów eksploatacyjnych (5 000 EUR rocznie). Umowa będzie obejmować ubezpieczenie zdrowotne i opiekę dentystyczną, a także świadczenia emerytalne i świadczenia dla bezrobotnych.

💡 Stypendium BIENVENÜE

Jeśli warunki programów ISblue i BIENVENÜE są spełnione, zachęcamy do ubiegania się o oba jednocześnie. Należy jednak pamiętać, że termin składania wniosków na BIENVENÜE to 15 lutego 2022.

📧 Więcej informacji

Strona programu

contact.isblue@univ-brest.fr

Research Themes – Ecole Universitaire de Recherche en sciences & technologies marines (isblue.fr)