Delegacja UG na konferencji InnovAzul

Konferencje Partnerskie, Nauka, Partnerzy

🗣️ European University of the Seas SEA-EU to nie tylko porozumienie w ramach międzynarodowego sojuszu europejskich uczelni, ale także ścisła współpraca ze środowiskiem biznesu, agencjami badawczymi, organami władz oraz instytucjami edukacyjnymi. Jedną z okazji do wspólnego zaangażowania w badania i działalność gospodarczą związaną z morzami i oceanami była Międzynarodowa Konferencja InnovAzul organizowana w dniach 28 listopada-2 grudnia w Kadyksie. Kongres jest od lat miejscem spotkań firm, instytucji, ośrodków badawczych i uczelni związanych ze strategicznymi sektorami Blue Economy. Na zaproszenie Uniwersytetu w Kadyksie w wydarzeniu wzięła udział delegacja złożona z władz rektorskich Uniwersytetu Gdańskiego, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, dr hab. Sylwii Mrozowskiej, prof. UG, dziekana Wydziału Zarządzania, prof. dr hab. Mirosława Szredera, dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, prof. dr. hab. Piotra Bojarskiego, dziekana Wydziału Oceanografii i Geografii dr. hab. Waldemara Surosza, prof. UG, dyrektora Biura Analiz i Ekspertyz, dr. Sebastiana Susmarskiego oraz Prezesa Zarządu Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości „Starter”, Pawła Brauna. W ramach InnovAzul zaplanowano kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, spotkań B2B, warsztatów prezentujących innowacyjne inicjatywy, rozwiązania i projekty, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju w kierunku niebieskiej i zielonej gospodarki. W tym roku ostatni dzień konferencji był organizowany z udziałem uczelni partnerskich SEA-EU i ich interesariuszy.

Szczegółowa relacja dostępna na 👉 stronie.