Czym jest grant MSCA i jak się na niego zapisać? Podsumowanie spotkania informacyjnego UG

Jak aplikować na jedno z najbardziej atrakcyjnych stypendiów podoktorskich w Europie? Dlaczego warto zrealizować je na Uniwersytecie Gdańskim? I kogo szukają naukowcy z naszej uczelni? 27 marca odbyło się spotkanie informacyjne nt. grantów podoktorskich MSCA PF, zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem informacji zaprezentowanych podczas wydarzenia!

Stypendia im. Marii Skłodowskiej-Curie dla naukowców ze stopniem doktora obejmują dwuletnie wynagrodzenie, dodatek na pokrycie kosztów mobilności, koszty badań i koszty ogólne instytucji przyjmującej, jeśli dofinansowanie zostanie przyznane. Uniwersytet Gdański może być instytucją goszczącą badaczy ubiegających się o staż w ramach programu Działań Marie Skłodowska-Curie (MSCA). Dowiedz się więcej o UG. Kryteria kwalifikowalności MSCA-PF:

  • Kandydat może być dowolnej narodowości
  • Kandydat musi w dniu upływu terminu naboru posiadać stopień doktora
  • W terminie składania wniosków wspierani naukowcy muszą posiadać maksymalnie 8 lat doświadczenia w pracy badawczej w pełnym wymiarze czasu pracy, liczone od dnia posiadania przez naukowca stopnia doktora i potwierdzonego odpowiednimi dokumentami.
  • Kandydat nie może mieszkać ani prowadzić swojej głównej działalności (pracy, studiów itp.) w kraju beneficjenta (Polsce) dłużej niż 12 miesięcy w ciągu trzech lat bezpośrednio poprzedzających termin składania wniosków
  • Do konkursu PF można złożyć tylko jeden wniosek na jednego kandydata

Więcej informacji o grancie można znaleźć w prezentacji ze spotkania przeprowadzonego 27 marca 2025 r. dla społeczności akademickiej UG.

Nabór wniosków w tej akcji został zamknięty. Kolejny nabór zostanie otwarty 8 maja 2025 r. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Biurem Wsparcia Przygotowania Projektów – Inkubatorem Projektów projekty@ug.edu.pl

Spotkanie informacyjne zostało zorganizowane w ramach zadania 3.2 „Enhance career perspectives of early careers researchers inside and outside of academia”, który koordynuje prof. dr hab. Tomasz Paterek.

Pozostałe aktualności

Zdjęcie grupowe uczestników Staff Weeka przed fontanną

Wielojęzyczny Staff Week na Uniwersytecie Maltańskim!

Staff Week for Academic Staff Crafting Qualitative Research In Management & Accounting 

Zdjęcie grupowe uczestników spotkania

Jak rozwijać karierę badawczą? Staff Week w Kilonii