Charytatywny bieg „La Solidaire de Brest”

Student

❤️ Sojusz SEA-EU zatocza coraz szersze kręgi współpracy! Po raz kolejny z przyjemnością uczestniczyliśmy w charytatywnym wydarzeniu sportowym „La Solidaire de Brest” na Uniwersytecie w Breście. Nad drużyną z AZS Uniwersytetu Gdańskiego czuwał trener Andrzej Cieplik. Jesteście ciekawi wrażeń studentów z pobytu we Francji?

Dominika Browarczyk (Wydział Nauk Społecznych): „Wyjazd na La Solidaire de Brest był bardzo emocjonujący i pouczający. Mieliśmy możliwość zobaczenia Francji z innej strony, poznania kultury oraz obserwowania codziennego życia mieszkańców. Poznaliśmy studentów z różnych zakątków Europy i zawiązaliśmy z nimi przyjaźnie. Ale najważniejsze jest, to że pomimo innych narodowości, wszystkich nas łączy pasja do sportu i chęci do pomocy”

Zuzanna Surowy (Wydział Filologiczny): „Uczestniczenie w wydarzeniu to była wspaniała przygoda! Niesamowity weekend pełen emocji, wzruszeń, sportowej rywalizacji, pomocy, dobrej zabawy i nowych przyjaźni. To właśnie takie inicjatywy pozwalają się nam rozwijać i poszerzać swoje horyzonty, za co jestem ogromnie wdzięczna!”

Kacper Sasiak (Wydział Zarządzania): „Czuję ogromną wdzięczność za możliwość udziału w czterodniowym wyjeździe do Brestu we Francji, który był dla mnie nie tylko przygodą, ale też lekcją życia. Odkrywanie historii i kultury Brestu pozwoliło mi spojrzeć na świat z szerszej perspektywy, a interakcje ze studentami UBO wzbogaciły moje umiejętności komunikacyjne. Każdy moment tej podróży, od wspólnych obiadów po zwiedzanie, był fantastycznym przeżyciem”.

Zgadzacie się z nami, że współpraca międzynarodowa pod wieloma względami edukuje, uwrażliwia i otwiera umysły tych, którzy z niej korzystają? 🙂