WSPÓŁPRACA

European University of the Seas SEA-EU to sojusz 9 europejskich i nadmorskich uczelni z Gdańska, Kadyksu, Brestu, Kilonii, Splitu, Malty, Portugalii, Włoch i Norwegii. Razem pracujemy nad nowym modelem kształcenia i wymiany akademickiej, który zwiększy konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego, zapewni mobilności studentów i pracowników, zadba o najwyższą jakości kształcenia oraz prowadzenie badań naukowych.

SEA-EU to nie tylko międzynarodowy sojusz europejskich uczelni, to także współpraca ze środowiskiem biznesu, agencjami badawczymi, organami władz, fundacjami czy instytucjami edukacyjnymi. Partnerami stowarzyszonymi Uniwersytetu Gdańskiego są Instytut Oceanologii PAN w Sopocie, Instytut Morski w Gdańsku i Stowarzyszenie Erasmus Student Network UG. Wspólnie angażujemy się w badania i działalność gospodarczą związaną z morzami i oceanami. Badamy, nauczamy, wprowadzamy innowacyjne technologie i dbamy o transfer wiedzy. Łączy nas kulturowa oraz gospodarcza tradycja związana z morzem.

Sami zobaczcie, jakie możliwości daje SEA-EU studentom, naukowcom i partnerom!

czym jest seaeu